Resultat - Skärmträffen 16 aug. 2018 - Karika
Rata A 6km
(Startade: 27, Avbröt: 0, Ej godkänd: 4)
1. Kronberg Christian Femman 42:45
2. Jern Jens 50:17 +07:32
3. Istolahti Jaakko KangSK 50:23 +07:38
4. Jern Jonas PR 50:43 +07:58
5. Hietamäki Harri 1:01:04 +18:19
6. Lauronen Jarkko LaihLu 1:02:16 +19:31
7. Holm Christian Femman 1:04:42 +21:57
8. Trompari Peter 1:05:24 +22:39
9. Kronberg Patrick Femman 1:06:11 +23:26
10. Hagnäs Niclas 1:11:39 +28:54
11. Wik Peter Femman 1:11:52 +29:07
12. Tuomaala Ville VaaSu 1:12:08 +29:23
13. Manderbacka Hanne TuS 1:12:30 +29:45
14. Kimmo Forsman 1:17:11 +34:26
15. Saari Kari 1:17:25 +34:40
16. Nylund Magnus 1:21:10 +38:25
17. Ruostekoski Anni 1:24:25 +41:40
18. Lågland Henry VaaSu 1:29:58 +47:13
19. Tienhaara Jussi 1:32:05 +49:20
20. Backman Christoffer Femman 1:34:49 +52:04
21. Backman Fredrik Femman 1:39:56 +57:11
22. Kuusisto Jari 1:51:37 +1:08:52
23. Strandberg Leif Malax 1:51:45 +1:09:00
Backlund Jan-Anders ej godk.
Bäckström Anders Femman ej godk.
Karhunen Sami ej godk.
Savolainen Tomi ej godk.
Rata B 4,5km
(Startade: 41, Avbröt: 0, Ej godkänd: 17)
1. Storgård Thomas 49:50
2. Öhman Andreas Malax 55:48 +05:58
3. Järveläinen Julia Femman 1:00:17 +10:27
4. Rönngård Anders 1:00:28 +10:38
5. Laasanen Veikko VäVi 1:01:14 +11:24
6. Solvin Johan 1:03:34 +13:44
7. Byggmästar Jonatan 1:04:02 +14:12
8. Ojala Sami 1:08:04 +18:14
9. Valtamäki Joonas 1:11:49 +21:59
10. Stenbacka Malin VaaSu 1:13:32 +23:42
11. Nyqvist Frida 1:16:25 +26:35
12. Lähdekorpi Henrik 1:16:38 +26:48
13. Torrkulla Josefin Femman 1:17:43 +27:53
14. Lähdekorpi Mauri Femman 1:20:48 +30:58
15. Lindgren Annika Femman 1:22:07 +32:17
16. Möuts Annette 1:22:39 +32:49
17. Hännikäinen Juha-Matti 1:24:37 +34:47
18. Pohjonen Juha 1:25:14 +35:24
19. Eriksson-Kronberg Monica Femman 1:30:47 +40:57
20. Mäki-Lohiluoma Timo 1:30:54 +41:04
21. Kupiainen Timo 1:55:48 +1:05:58
22. Känsäkangas Marika 1:55:54 +1:06:04
Backman Åsa Femman ej godk.
Forsman Kristiina ej godk.
Granholm Kim ej godk.
Hahn Olivia Solf ej godk.
Hästö Julia Femman ej godk.
Jaana Kivelä ej godk.
Jåfs Bengt ej godk.
Järveläinen Henrik ej godk.
Kela Lari ej godk.
Koivuniemi Markus ej godk.
Kronberg Håkan ej godk.
Nordman Mikael Femman ej godk.
Nykvist Nina ej godk.
Paalijärvi Harri ej godk.
Qvisen Leif Femman ej godk.
Rintamäki Juha ej godk.
Sand Kjell ej godk.
Björkstrand Joel ingen tid
Glasberg Annelie NOK ingen tid
Rata C 3,1km
(Startade: 35, Avbröt: 0, Ej godkänd: 6)
1. Istolahti Jaana 28:12
2. Uuro Marko 32:48 +04:36
3. Örn Johnny Femman 41:28 +13:16
4. Halmesmäki Hannu 44:00 +15:48
5. Kaski Antero 47:25 +19:13
6. Ehn Alf 48:21 +20:09
7. Mähönen Marjo 48:54 +20:42
8. Häkkinen Miika 49:12 +21:00
9. Enlund Julia Femman 50:37 +22:25
10. Enlund Isabella 50:43 +22:31
11. Pöytäkangas Elias 52:49 +24:37
12. Holm Mia 55:10 +26:58
13. Rajala Olli 55:19 +27:07
14. Lähdekorpi Kaija Femman 55:39 +27:27
15. Jakobsson Erik 1:01:29 +33:17
16. Brasken Victor 1:02:02 +33:50
17. Skog Patrik 1:02:23 +34:11
18. Backman Alexander Femman 1:02:54 +34:42
19. Lemponen Paula 1:03:44 +35:32
20. Martikainen Anu-Liisa 1:04:08 +35:56
21. Koivunen Nina 1:05:40 +37:28
22. Luoto Esa 1:06:46 +38:34
23. Söderlund Rolf Solf 1:09:05 +40:53
24. Backlund Marianne 1:14:14 +46:02
25. Järvenpää Anneli 1:14:15 +46:03
26. Backlund Thelma 1:14:19 +46:07
27. Sipilä Leena 1:23:55 +55:43
28. Suvanto Aurora 2:14:39 +1:46:27
Backlund Hans-Erik ej godk.
Hautala Rasmus ej godk.
Jungersten Emerik ej godk.
Nylund Annika ej godk.
Stark Kirsi ej godk.
Sven-Olof Storm IF Femman ej godk.
Bonn Sven-Erik ingen tid
Rata D 1,5km
(Startade: 46, Avbröt: 0, Ej godkänd: 0)
1. Tuomaala Ella 13:57
2. Humberset Max 15:53 +01:56
3. Eriksson Reeta 16:46 +02:49
4. Storkamp Walter 16:58 +03:01
5. Koljonen Atte 18:06 +04:09
6. Enlund Nova 19:36 +05:39
7. Lautamo Penne VaaSu 20:12 +06:15
8. Lautamo Hilla 20:39 +06:42
9. Kukko Lauri 22:15 +08:18
9. Tuomaala Eemil 22:15 +08:18
11. Hautala Jonatan 22:16 +08:19
12. Harju Topi 23:44 +09:47
13. Salo Riikka 25:32 +11:35
14. Storkamp Johanna 25:41 +11:44
15. Martikainen Asko 28:43 +14:46
16. Backlund Alva Femman 32:36 +18:39
17. Storgård Kalle 32:46 +18:49
18. Sandback Valter 36:44 +22:47
19. Malila Veikka 39:10 +25:13
20. Mäntylä Maarit 40:39 +26:42
21. Lehto Katariina 40:40 +26:43
22. Fred Milian 40:47 +26:50
23. Jåfs Ida 41:06 +27:09
24. Salo Pihla 41:20 +27:23
25. Jåfs Elin 42:20 +28:23
26. Korpela Julia 42:47 +28:50
27. Nynäs Leevi 43:45 +29:48
28. Ala-Louvesniemi Juha 45:40 +31:43
29. Fred Lias 45:58 +32:01
30. Norrgård Isak 46:12 +32:15
31. Nordman Julia 48:21 +34:24
32. Dahlberg Ian 49:36 +35:39
33. Granholm Theo 50:32 +36:35
34. Granholm Livia 50:33 +36:36
35. Koljonen Ville ja Leevi 53:28 +39:31
Haldin Birgith ingen tid
Hjerpe Henrik ingen tid
Jokinen Hanna ingen tid
Kantola x2 ingen tid
Kivelä Eeva ingen tid
Kivelä Jaana ingen tid
Kukko Arja ingen tid
Mörsky Elina ingen tid
Nordström Terhi ingen tid
Rönnlund Viggo o Mathias ingen tid
Sandbacka Valter m fl ingen tid