Skärmträffen i Lålax, Vörå 05.08.2010. Resultat
A-bana, 5,68 km B-bana, 4,47 km C-bana, 2,89 km D-bana, 2,24 km A-bana, Egen Egen B-bana 1,( K 2 fel)
Oma B-rata 2 Oma B-rata 3, (R6 puuttuu) Egen B-bana 4, (K1 fel) Oma B-rata 5
Egen B-bana 6 C-bana, Tidlös Egen C-bana 1 D-bana, Tidlös Egen D-bana 1, (K3 fel)
A-bana, 5,68 km
(Startat: 19, Utgick: 0, Diskvalificierat: 0) 1. Beijar Bo 44.13 2. Jan Slotte 44.18 +5 3. Juha Tuomisto 45.36 +1.23 4. Christian Knip 51.46 +7.33 5. Andreas Öhman 57.20 +13.07 6. Timo Reinikka 59.20 +15.07 7. Julia Björkstrand 1.00.02 +15.49 8. Henry Lågland 1.01.50 +17.37 9. Juha Kankaanpää 1.02.41 +18.28 10. Jyri Kytömäki 1.03.18 +19.05 11. Niclas Hagnäs 1.04.31 +20.18 12. Bo-Göran Williamsson 1.04.52 +20.39 13. Tapani Uusi-Hakala 1.07.14 +23.01 14. Mikael Järv 1.08.28 +24.15 15. Veikko Laasanen 1.08.34 +24.21 16. Joakim Hakala 1.08.44 +24.31 17. Osmo Tulisalmi 1.08.57 +24.44 18. Bengt Lillsjö 1.09.20 +25.07 19. Leif Nyman 1.14.49 +30.36A-bana, 5,68 km B-bana, 4,47 km C-bana, 2,89 km D-bana, 2,24 km A-bana, Egen Egen B-bana 1,( K 2 fel)
Oma B-rata 2 Oma B-rata 3, (R6 puuttuu) Egen B-bana 4, (K1 fel) Oma B-rata 5
Egen B-bana 6 C-bana, Tidlös Egen C-bana 1 D-bana, Tidlös Egen D-bana 1, (K3 fel)
B-bana, 4,47 km
(Startat: 39, Utgick: 0, Diskvalificierat: 0) 1. Mats Ahlnäs 43.50 2. Mikko Nurmi 44.59 +1.09 3. Thomas Storgård 45.07 +1.17 4. Janne Helttunen 45.55 +2.05 5. Olof Knip 46.16 +2.26 6. Jens Wik 46.19 +2.29 7. Mika Luopajärvi 46.48 +2.58 8. Annika Strandberg 47.37 +3.47 9. Johan Knip 49.51 +6.01 10. Antti Ranta-aho 51.10 +7.20 11. Marko Mäkelä 53.11 +9.21 12. Arto Hautala 54.03 +10.13 13. Eero Palomäki 54.20 +10.30 14. Mats Nygård 56.14 +12.24 15. Jouko Ranta-aho 57.02 +13.12 16. Rune Björkstrand 57.47 +13.57 17. Jorma Saarimäki 57.48 +13.58 18. Håkan Jäntti 57.56 +14.06 19. Johnny Örn 58.21 +14.31 20. Magnus Ingo 58.49 +14.59 21. Heimo Latvasalo 59.00 +15.10 22. Caj Snickars 59.50 +16.00 23. Jussi Aaltonen 1.00.32 +16.42 24. Sakari Särkiniemi 1.00.56 +17.06 25. Mauri Kerätär 1.02.10 +18.20 26. Ingemar Nylund 1.05.00 +21.10 27. Kaija Lähdekorpi 1.05.46 +21.56 28. Magnus Nylund 1.06.15 +22.25 29. Louise Reinikka 1.07.47 +23.57 30. Sami Elomaa 1.09.33 +25.43 31. Alf Ehn 1.09.48 +25.58 32. Mathias Karlå 1.12.19 +28.29 33. Kari Niemelä 1.12.51 +29.01 34. Sigbritt Jakobsson 1.19.47 +35.57 35. Ossi Peltola 1.22.53 +39.03 36. Sven-Erik Bonn 1.27.40 +43.50 37. Sonja Friman 1.36.19 +52.29 38. Rose-Maj Friman 1.36.30 +52.40 39. Juhani Kytömäki 1.37.45 +53.55A-bana, 5,68 km B-bana, 4,47 km C-bana, 2,89 km D-bana, 2,24 km A-bana, Egen Egen B-bana 1,( K 2 fel)
Oma B-rata 2 Oma B-rata 3, (R6 puuttuu) Egen B-bana 4, (K1 fel) Oma B-rata 5
Egen B-bana 6 C-bana, Tidlös Egen C-bana 1 D-bana, Tidlös Egen D-bana 1, (K3 fel)
C-bana, 2,89 km
(Startat: 28, Utgick: 0, Diskvalificierat: 0) 1. Axel Granberg 26.56 2. Kari Vanhala 32.59 +6.03 3. Sven-Olof Storm 33.14 +6.18 4. Alexandra Enlund 37.37 +10.41 5. Camilla Utfolk 39.36 +12.40 6. Erkki Mäki-Torkko 41.32 +14.36 7. Seppo Hautala 42.39 +15.43 8. Aimo Salmi 43.49 +16.53 9. Esa Luoto 48.22 +21.26 10. Ingmar Sandberg 51.13 +24.17 11. Stig-Erik Dahlfors 51.37 +24.41 12. Samuel Kvist 52.27 +25.31 13. Erik Jakobsson 52.55 +25.59 14. Birger Sjögård 55.09 +28.13 15. Kristiina Välimaa 55.29 +28.33 16. Arja Paloniemi 55.51 +28.55 17. Johan Rabb 57.25 +30.29 18. Ulrik Rabb 57.43 +30.47 19. Julia Lerche 57.51 +30.55 20. Ossi Pursiainen 58.04 +31.08 21. Tage Björkgren 1.03.24 +36.28 22. Matilda Torrkulla 1.06.59 +40.03 23. Julia Torrkulla 1.07.11 +40.15 24. Sari Kivelä 1.09.26 +42.30 25. Bianca Rex 1.12.49 +45.53 26. Britt-Mari Näsman-Knip 1.13.13 +46.17 27. Sofie Lindvik 1.29.47 +1.02.51 28. Christian Holm 1.29.49 +1.02.53A-bana, 5,68 km B-bana, 4,47 km C-bana, 2,89 km D-bana, 2,24 km A-bana, Egen Egen B-bana 1,( K 2 fel)
Oma B-rata 2 Oma B-rata 3, (R6 puuttuu) Egen B-bana 4, (K1 fel) Oma B-rata 5
Egen B-bana 6 C-bana, Tidlös Egen C-bana 1 D-bana, Tidlös Egen D-bana 1, (K3 fel)
D-bana, 2,24 km
(Startat: 15, Utgick: 0, Diskvalificierat: 0) 1. Erika Stolbacka 19.45 2. Frida Reinikka 25.56 +6.11 3. Matilda Smeds 26.33 +6.48 4. Linus Jakobsson 30.04 +10.19 5. Sofia Haglund 33.02 +13.17 6. Alexandra Stark 34.29 +14.44 7. Atte Hautala 38.03 +18.18 8. Arja Paloniemi 44.33 +24.48 9. Kristiina Välimaa 44.36 +24.51 10. Leo Granberg 46.40 +26.55 11. Marie-Louise Örn 49.07 +29.22 12. Regina Öhman 52.45 +33.00 13. Österblad& Knip 55.29 +35.44 14. Venla Torrkulla 1.06.41 +46.56 15. Henna Torrkulla 1.06.43 +46.58A-bana, 5,68 km B-bana, 4,47 km C-bana, 2,89 km D-bana, 2,24 km A-bana, Egen Egen B-bana 1,( K 2 fel)
Oma B-rata 2 Oma B-rata 3, (R6 puuttuu) Egen B-bana 4, (K1 fel) Oma B-rata 5
Egen B-bana 6 C-bana, Tidlös Egen C-bana 1 D-bana, Tidlös Egen D-bana 1, (K3 fel)
A-bana, Egen
(Startat: 1, Utgick: 0, Diskvalificierat: 0) 1. Tommy Lövroth 00.00A-bana, 5,68 km B-bana, 4,47 km C-bana, 2,89 km D-bana, 2,24 km A-bana, Egen Egen B-bana 1,( K 2 fel)
Oma B-rata 2 Oma B-rata 3, (R6 puuttuu) Egen B-bana 4, (K1 fel) Oma B-rata 5
Egen B-bana 6 C-bana, Tidlös Egen C-bana 1 D-bana, Tidlös Egen D-bana 1, (K3 fel)
Egen B-bana 1,( K 2 fel)
(Startat: 1, Utgick: 0, Diskvalificierat: 0) 1. Ralf Stark 52.52A-bana, 5,68 km B-bana, 4,47 km C-bana, 2,89 km D-bana, 2,24 km A-bana, Egen Egen B-bana 1,( K 2 fel)
Oma B-rata 2 Oma B-rata 3, (R6 puuttuu) Egen B-bana 4, (K1 fel) Oma B-rata 5
Egen B-bana 6 C-bana, Tidlös Egen C-bana 1 D-bana, Tidlös Egen D-bana 1, (K3 fel)
Oma B-rata 2
(Startat: 1, Utgick: 0, Diskvalificierat: 0) 1. Matti Takamaa 59.52A-bana, 5,68 km B-bana, 4,47 km C-bana, 2,89 km D-bana, 2,24 km A-bana, Egen Egen B-bana 1,( K 2 fel)
Oma B-rata 2 Oma B-rata 3, (R6 puuttuu) Egen B-bana 4, (K1 fel) Oma B-rata 5
Egen B-bana 6 C-bana, Tidlös Egen C-bana 1 D-bana, Tidlös Egen D-bana 1, (K3 fel)
Oma B-rata 3, (R6 puuttuu)
(Startat: 1, Utgick: 0, Diskvalificierat: 0) 1. Seppo Aspholm 1.06.44A-bana, 5,68 km B-bana, 4,47 km C-bana, 2,89 km D-bana, 2,24 km A-bana, Egen Egen B-bana 1,( K 2 fel)
Oma B-rata 2 Oma B-rata 3, (R6 puuttuu) Egen B-bana 4, (K1 fel) Oma B-rata 5
Egen B-bana 6 C-bana, Tidlös Egen C-bana 1 D-bana, Tidlös Egen D-bana 1, (K3 fel)
Egen B-bana 4, (K1 fel)
(Startat: 1, Utgick: 0, Diskvalificierat: 0) 1. Virpi Snickars 1.09.50A-bana, 5,68 km B-bana, 4,47 km C-bana, 2,89 km D-bana, 2,24 km A-bana, Egen Egen B-bana 1,( K 2 fel)
Oma B-rata 2 Oma B-rata 3, (R6 puuttuu) Egen B-bana 4, (K1 fel) Oma B-rata 5
Egen B-bana 6 C-bana, Tidlös Egen C-bana 1 D-bana, Tidlös Egen D-bana 1, (K3 fel)
Oma B-rata 5
(Startat: 1, Utgick: 0, Diskvalificierat: 0) 1. Mikko Takamaa 04.52A-bana, 5,68 km B-bana, 4,47 km C-bana, 2,89 km D-bana, 2,24 km A-bana, Egen Egen B-bana 1,( K 2 fel)
Oma B-rata 2 Oma B-rata 3, (R6 puuttuu) Egen B-bana 4, (K1 fel) Oma B-rata 5
Egen B-bana 6 C-bana, Tidlös Egen C-bana 1 D-bana, Tidlös Egen D-bana 1, (K3 fel)
Egen B-bana 6
(Startat: 1, Utgick: 0, Diskvalificierat: 0) 1. Mauri Lähdekorpi 1.01.10A-bana, 5,68 km B-bana, 4,47 km C-bana, 2,89 km D-bana, 2,24 km A-bana, Egen Egen B-bana 1,( K 2 fel)
Oma B-rata 2 Oma B-rata 3, (R6 puuttuu) Egen B-bana 4, (K1 fel) Oma B-rata 5
Egen B-bana 6 C-bana, Tidlös Egen C-bana 1 D-bana, Tidlös Egen D-bana 1, (K3 fel)
C-bana, Tidlös
(Startat: 1, Utgick: 0, Diskvalificierat: 0) 1. Jan Torrkulla 00.00A-bana, 5,68 km B-bana, 4,47 km C-bana, 2,89 km D-bana, 2,24 km A-bana, Egen Egen B-bana 1,( K 2 fel)
Oma B-rata 2 Oma B-rata 3, (R6 puuttuu) Egen B-bana 4, (K1 fel) Oma B-rata 5
Egen B-bana 6 C-bana, Tidlös Egen C-bana 1 D-bana, Tidlös Egen D-bana 1, (K3 fel)
Egen C-bana 1
(Startat: 1, Utgick: 0, Diskvalificierat: 0) 1. Elin Nylund 34.22A-bana, 5,68 km B-bana, 4,47 km C-bana, 2,89 km D-bana, 2,24 km A-bana, Egen Egen B-bana 1,( K 2 fel)
Oma B-rata 2 Oma B-rata 3, (R6 puuttuu) Egen B-bana 4, (K1 fel) Oma B-rata 5
Egen B-bana 6 C-bana, Tidlös Egen C-bana 1 D-bana, Tidlös Egen D-bana 1, (K3 fel)
D-bana, Tidlös
(Startat: 2, Utgick: 0, Diskvalificierat: 0) 1. William Nylund 00.00 1. Päivi Torrkulla 00.00A-bana, 5,68 km B-bana, 4,47 km C-bana, 2,89 km D-bana, 2,24 km A-bana, Egen Egen B-bana 1,( K 2 fel)
Oma B-rata 2 Oma B-rata 3, (R6 puuttuu) Egen B-bana 4, (K1 fel) Oma B-rata 5
Egen B-bana 6 C-bana, Tidlös Egen C-bana 1 D-bana, Tidlös Egen D-bana 1, (K3 fel)
Egen D-bana 1, (K3 fel)
(Startat: 1, Utgick: 0, Diskvalificierat: 0) 1. Cecilia Sjövall 44.54