Skärmträffen i Södra Vallgrund 16.09.2010. Resultat


A-bana, 6,45 km

  (Startat: 8, Utgick: 0, Diskvalificierat: 0)

   1. Bo Beijar                                       50.47
   2. Jan Slotte                                    1.01.38    +10.51
   3. Torrkulla Michael                             1.04.57    +14.10
   4. Pekka Suorsa                                  1.06.10    +15.23
   5. Christoffer Smeds                             1.10.41    +19.54
   6. Jarkko Ala-Louvesniemi                        1.12.31    +21.44
   7. Ville Hämäläinen                              1.18.17    +27.30
   8. Jyri Kytömäki                                 1.23.48    +33.01

B-bana, 4,78 km

  (Startat: 23, Utgick: 0, Diskvalificierat: 0)

   1. Jens Wik                                        39.59
   2. Patrick Kronberg                                40.40       +41
   3. Yvonne Häggblom                                 48.12     +8.13
   4. Thomas Storgård                                 48.17     +8.18
   5. Peter Söderström                                50.26    +10.27
   6. Bo-Göran Williamsson                            51.07    +11.08
   7. Andreas Öhman                                   51.46    +11.47
   8. Christian Kronberg                              54.16    +14.17
   9. Kim Vestergård                                  56.15    +16.16
  10. Johnny Örn                                      56.29    +16.30
  11. Håkan Kronberg                                  58.20    +18.21
  12. Tor-Björn Ahlskog                             1.04.04    +24.05
  13. Håkan Jäntti                                  1.04.15    +24.16
  14. Alf Ehn                                       1.04.32    +24.33
  15. Christian Granholm                            1.07.26    +27.27
  16. Camilla Utfolk                                1.08.38    +28.39
  17. Timo Hämeen-Anttila                           1.12.28    +32.29
  18. Mats Nygård                                   1.12.49    +32.50
  19. Sakari Särkiniemi                             1.14.17    +34.18
  20. Nina Cederberg                                1.21.49    +41.50
  21. Sven-Erik Bonn                                1.25.57    +45.58
  22. Mathias Karlå                                 1.27.42    +47.43
  23. Kari Niemelä                                  1.42.37  +1.02.38

C-bana, 3,07 km

  (Startat: 20, Utgick: 0, Diskvalificierat: 0)

   1. Eero Hakala                                     26.12
   2. Bengt Lillsjö                                   30.25     +4.13
   3. Hanne Manderbacka                               32.05     +5.53
   4. Magnus Ingo                                     32.36     +6.24
   5. Eija Blomqvist                                  32.43     +6.31
   6. Sven-Olof Storm                                 33.19     +7.07
   7. Eero Palomäki                                   34.22     +8.10
   8. Håkan Gädda                                     34.23     +8.11
   9. Per-Erik Sabel                                  34.50     +8.38
  10. Elin Lövdal                                     36.42    +10.30
  11. Samuel Kvist                                    41.00    +14.48
  12. Esa Luoto                                       44.31    +18.19
  13. Lars-Ola Berts                                  46.24    +20.12
  14. Birger Sjögård                                  47.09    +20.57
  15. Johan Rabb                                      50.46    +24.34
  16. Ulrik Rabb                                      50.59    +24.47
  17. Tage Björkgren                                  56.51    +30.39
  18. Monica Ericsson-Kronberg                        57.51    +31.39
  19. Peter Örn                                       58.55    +32.43
  20. Tapio&Teemu Majaharju                         1.14.38    +48.26

D-bana, 1,32 km

  (Startat: 6, Utgick: 0, Diskvalificierat: 0)

   1. Jonna Hakala                                    11.45
   2. Jonna Hakala                                    14.11     +2.26
   3. Cecilia Sjövall                                 19.33     +7.48
   4. Johan Engblom                                   20.04     +8.19
   5. Marie-Louise Örn                                32.59    +21.14
   6. Ulf Mikael                                      46.44    +34.59

B-bana, tidlös

  (Startat: 2, Utgick: 0, Diskvalificierat: 0)

   1. Emilia Puputti                                  00.00
   1. Kristian Hjort                                  00.00

C-klass, tidlös

  (Startat: 10, Utgick: 0, Diskvalificierat: 0)

   1. Joel Juselius                                   00.00
   1. Markus Ranta-aho                                00.00
   1. Jennika Flykt                                   00.00
   1. Nicolina Eriksson                               00.00
   1. Linda Ahlroos                                   00.00
   1. Caroline Ingo                                   00.00
   1. Tomas Lundqvist                                 00.00
   1. Johannes Björkqvist                             00.00
   1. Marja Karlsson                                  00.00
   1. Marjo Herrala-Viitala                           00.00