Resultatarkiv

På denna sida hittas gamla resultat från skärmträffen 2006-2015.

Klicka för att öppna önskat årtal.

20162015201420132012201120102009200820072006
Datum  Plats / vägvisning börjarArrangörBanorResultat
AprilTo7.4Variska
Gamla Vasagatan
VaaSuA B C DResultat
Sträcktider
To14.4Dammbrunnen, Vasa Yrkesinstitut
Smedsbyvägen 16
Suunnistajan Kauppa på plats
FemmanA B C DResultat
Sträcktider
To21.4Storberget
Korsningen Alskatvägen / Gerby strandvägen
VaaSuA B C D TR RRResultat
Sträcktider
To28.4Storviken, Storvikens skola
Korsningen Gerbyvägen / Amerikagatan
FemmanA B C DResultat
Sträcktider
MajTo5.5Kapellbacken
Vattentagsvägen
VaaSuA B C D TR RRResultat
Sträcktider
To12.5Kvevlax
E8 norrut 14 km fr Vasa
FemmanA B C DResultat
Sträcktider
To19.5Öjberget, skidcentrum
Korsningen av Sundomvägen och Öjbergsvägen
Suunnistajan Kauppa på plats
VaaSuA B C D TR RRResultat
Sträcktider
To26.5Norrvalla, Vörå
Väg 718 ca 3 km norrut fr Vörå Centrum
FemmanA B C DResultat
Sträcktider
JuniTo2.6Öjen, Vindkraftverket
Myrgrundsvägen
VaaSuA B C D TR RRResultat
Sträcktider
To9.6Kuni, Bastuholmen
E8 norrut 20 km fr Vasa
FemmanA B C DResultat
Sträcktider
OBS!On15.6Skogsberget, ändan av nya Bölevägen
Vägvisning från rondellen vid Stenhagavägen - Skogsbergsgatan
VaaSuA B C D TR RRResultat
Sträcktider
On22.6Gamla Vasa, kyrkoruinerna
Köpmansgatan
FemmanA B C DResultat
Sträcktider
OBS!To30.6Lillkyro, Saarenpää
Vägvisning från rondellen i Lillkyro centrum
VaaSuA B C D TR RRResultat
Sträcktider
JuliTo7.7Vassor ungdomslokal
E8 norrut 24 km från Vasa
FemmanA B C DResultat
Sträcktider
To14.7Munsmo
Korsningen Solfvägen / Munsmovägen
VaaSuA B C D TR RRResultat
Sträcktider
To21.7Kvarkenträffen, Söderfjärden
E8 i Långåminne och väg nr 673 vid Malax – Söderfjärdenvägen
SolfNationell tävling
+ motion, säsongkort gäller ej
Resultat
Fr22.7Kvarkenträffen, Kuckus
Korsningen av väg 718 och 7292 i Vörå
FemmanNationell tävling
+ motion, säsongkort gäller ej
Resultat
23.7Kvarkenträffen, Björknäs
E8 i Långåminne
MalaxNationell tävling
+ motion, säsongkort gäller ej
Resultat
To28.7Bergträsket
Korsningen Höstvesvägen / Bondevägen
VaaSuA B C DResultat
Sträcktider
AugTo4.8Karika, Österhankmo
E8 norrut 14 km fr Vasa
FemmanA B C DResultat
Sträcktider
On10.8Gamla hamn
Ladugårdsvägen
VaaSuA B C D RRResultat
Sträcktider

To18.8Lålax
E8 Palvis / väg 7291 mot Vörå kyrka
FemmanA B C DResultat
Sträcktider
To25.8Västervik, grustag
Alskatvägen 724, 6 km fr Vasa
VaaSuA B C D TR RRResultat
Sträcktider

SeptTo1.9Södra Vallgrund
Väg 724 i Replot, 22 km fr Vasa
FemmanA B C DResultat
Sträcktider
To8.9Brändö
Brändövägen
VaaSuA B C DResultat
Sträcktider
Ingen skärmträff 15.9
- FM sprint lö 17.9
- FM-stafett sö 18.9
24.9Vaasan Ammattiopisto
Krutkällarvägen
VaaSuA B C D
Lähtö klo 14-16
Resultat
Sträcktider

Okt1.10Kuni, Bastuholmen
E8 norrut 20 km fr Vasa
FemmanLång A-bana, B C D
Start kl 14-16
Resultat
Sträcktider
Datum   Plats Arr Banor Resultat
April 09.04 Smedsby, Skolcentrum Femman A B C D resultatsträcktider
16.04 Vasklot Vaasu A B C D TR RR resultatsträcktider
23.04 Storviken, Isolahden koulu Femman A B C D resultatsträcktider
29.04 Böle, Daghemmet VaaSu A B C D TR RR resultatsträcktider
Maj 07.05 Kvevlax, sportplan Femman A B C D resultatsträcktider
14.05 Öjbergets skidstadion VaaSu A B C D TR RR resultatsträcktider
21.05 Vörå, Komossa gamla skola Femman A B C D resultatsträcktider
28.05 Kapellbacken, Skidspårets P-plats VaaSu A B C D TR RR resultatsträcktider
Juni 04.06 Vassor (ungdomslokal) Femman A B C D resultatsträcktider
10.06 Skogsberget, skidstadion VaaSu A B C D TR RR resultatsträcktider
16.06 Gamla Vasa, kyrkoruinerna Femman A B C D resultatsträcktider
25.06 Långskäret, östra delen VaaSu A B C D TR RR resultatsträcktider
Juli 02.07 Södra Vallgrund Femman A B C D resultatsträcktider
09.07 Skjutbanecentrum VaaSu A B C D TR RR resultatsträcktider
16.07 Kvarkenträffen i orientering Malax IF Nationell +
motionsbanor
Resultat
17.07 Kvarkenträffen i orientering VaaSu Nationell +
motionsbanor
Resultat
18.07 Kvarkenträffen i orientering Femman Nationell +
motionsbanor
Resultat
23.07 Öjen VaaSu A B C D TR RR resultatsträcktider
30.07 Kvevlax Femman A B C D resultat
Aug 05.08 Bergträsket VaaSu A B C D TR RR resultatsträcktider
13.08 Kuni (Bastuholmen) Femman A B C D resultatsträcktider
20.08 Lillkyro VaaSu A B C D TR RR resultatsträcktider
27.08 Lålax Femman A B C D resultatsträcktider
Sept 03.09 Västervik gruskross VaaSu A B C D resultatsträcktider
09.09 Österhankmo, Karika Femman A B C D resultatsträcktider
12.09 Brändö  VaaSu A B C D resultatsträcktider
17.09 Gamla Hamn VaaSu A B C D resultatstracktider
26.09 Vörå, Norrvalla Femman Lång-A B C D resultatstracktider
Okt 03.10 Storberget, Gerby VaaSu A B C D resultatstracktider
Datum   Plats Arr Banor Resultat
April 10.04 Aspnäs/Alkula, Variska skola VaaSu A B C D resultatstracktider
16.04 Smedsby, Skolcentrum Femman A B C D resultatstracktider
24.04 Vasklot, gamla snöavsjälpningsplatsen VaaSu A B C D TR RR resultatstracktider
Maj 01.05 Gamla Vasa, kyrkoruinerna Femman A B C D resultatstracktider
08.05 Böle, Västerängsvägen VaaSu A B C D TR RR resultatstracktider
15.05 Kvevlax, sportplan Femman A B C D resultatstracktider
22.05 Öjbergets skidstadion VaaSu A B C D TR RR resultatstracktider
29.05 Vörå, Norrvalla Femman A B C D resultatstracktider
Juni 05.06 Kapellbacken VaaSu A B C D TR RR resultatstracktider
12.06 Kuni, Bastuholmen Femman A B C D resultatstracktider
18.06 Skogsbergets skidstadion VaaSu A B C D TR RR resultatstracktider
26.06 Södra Vallgrund Femman A B C D resultatstracktider
Juli 03.07 Kärklax VaaSu A B C D TR RR resultatstracktider
10.07 Vassor Femman A B C D resultatstracktider
17.07 Kvarkenträffen i orientering Femman Nationell +
motionsbanor
resultatstracktider
18.07 Kvarkenträffen i orientering Malax IF Nationell +
motionsbanor
resultatstracktider
19.07 Kvarkenträffen i orientering VaaSu Nationell +
motionsbanor
resultatstracktider
24.07 Öjberget, Munsmo VaaSu A B C D TR RR resultatstracktider
31.07 Södernäsberget Solf IK A B C D resultatstracktider
Aug 06.08 Kalliolampi VaaSu A B C D TR RR resultatstracktider
14.08 Södra Vallgrund Femman A B C D resultatstracktider
21.08 Iskmo VaaSu A B C D TR RR resultatstracktider
28.08 Österhankmo, Karika Femman A B C D resultatstracktider
Sept 04.09 Västervik gruskross VaaSu A B C D resultatstracktider
11.09 Lålax Femman A B C D resultatstracktider
20.09 Degerträsk, Risbergs gruskross  VaaSu A B C D resultat stracktider
27.09 Kuni, Bastuholmen Femman Lång-A B C D resultatstracktider
Okt 04.10 Storberget, Gerby VaaSu A B C D resultatstracktider
Datum   Plats Arr Banor Resultat
April 11.04 Smedsby, Skolcentrum Femman A B C D resultat – stracktider
18.04 Sandviken, Ishallsområdet VaaSu A B C D resultat – stracktider
25.04 Gamla Vasa, kyrkoruinerna Femman  A B C D resultat – stracktider
Maj 02.05 Aspnäs/Alkula, Variska skola VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
09.05 Lotlax Femman A B C D resultat – stracktider
16.05 Kapellbacken VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
23.05 Kvevlax, sportplan Femman A B C D resultat – stracktider
30.05 Öjberget, Skidcentrum VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
Juni 06.06 Larvvägen Femman A B C D TR RR resultat – stracktider
12.06 Böle VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
19.06 Vassor Femman A B C D resultat – stracktider
27.06 Kärklax, södra delen VaaSu A B C D resultat – stracktider
Juli 04.07 Lålax Femman A B C D resultat – stracktider
11.07 Bergträsket VaaSu A B C D resultat – stracktider
18.07 Kvevlax, krossen Femman A B C D resultat – stracktider
25.07 Västervik, båthamnen VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
Aug 01.08 Kvarkenträff, Vasa VaaSu Nationell +
motionsbanor
resultat – stracktider
02.08 Kvarkenträff, Vörå, Norrvalla Femman Nationell +
motionsbanor
resultat – stracktider
03.08 Kvarkenträff, Solf Solf IK Nationell +
motionsbanor
resultat – stracktider
08.08 Österhankmo, Karika Femman A B C D resultat – stracktider
15.08 Västervik VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
22.08 Södra Vallgrund Femman A B C D resultat – stracktider
29.08 Degerträsk, Risbergs dagbrott VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
Sept 05.09 Kuni, Bastuholmen Femman A B C D + natt resultat – stracktider
12.09 Skogsberget, skidstadion VaaSu A B C D TR RR + natt resultat – stracktider
natt_res – natt_strack
21.09 Vörå, Norrvalla Femman A-lång B C D resultat – stracktider
28.09 Gamla Hamn, Logsets område VaaSu A B C D resultat – stracktider
Datum   Plats Arr Banor Resultat
April 12.04 Korsnäståget VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
19.04 Smedsby, Skolcentrum Femman A B C D resultat – stracktider
26.04 Aspnäs/Alkula, Variska skola VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
Maj 03.05 Gamla Vasa, kyrkoruinerna Femman A B C D resultat – stracktider
10.05 Storberget, Gerby VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
17.05 Vörå, Norrvalla Femman A B C D resultat – stracktider
24.05 Öjberget, Skidcentrum VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
31.05 Kvevlax, sportplan Femman A B C D resultat – stracktider
Juni 07.06 Kapellbacken VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
14.06 Kuni (Bastuholmen) Femman A B C D resultat – stracktider
20.06 Bergträsket VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
28.06 Österhankmo, Karika Femman A B C D resultat – stracktider
Juli 05.07 Kärklax, södra delen VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
12.07 Södra Vassor Femman A B C D resultat – stracktider
19.07 Degerträsk, Risbergs dagbrott VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
26.07 Södra Vallgrund Femman A B C D resultat – stracktider
Aug 02.08 Kvarkenträffen i orientering Malax Nationell +
motionsbanor
resultat – stracktider
03.08 Kvarkenträffen i orientering VaaSu Nationell +
motionsbanor
resultat – stracktider
04.08 Kvarkenträffen i orientering Femman Nationell +
motionsbanor
resultat – stracktider
09.08 Skogsberget, norra delen VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
16.08 Larvvägen Femman A B C D resultat – stracktider
23.08 Västervik, dagbrott VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
30.08 Kärklax /Lotlaxkarta Femman A B C D resultat – stracktider
Sept 06.09 Skogsberget, skidstadion VaaSu A B C D TR RR + natt resultat – stracktider
13.09 Kvevlax, krossen Femman A B C D + natt resultat – stracktider
22.09 Öjen, vindkraftverket VaaSu A B C D resultat – stracktider
29.09  Vassor  Femman A B C D resultat – stracktider
Datum   Plats Arr Banor Resultat
April 14.04 Smedsby, skolcentrum Femman A B C D resultat – stracktider
20.04 Korsnäståget, fotbollsplan VaaSu A B C D TR RR resultat
28.04 Södra Vassor Femman A B C D resultat – stracktider
Maj 05.05 Vasklot VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
12.05 Kvevlax, sportplan Femman A B C D resultat – stracktider
19.05 Skogsberget, skidstadion VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
25.05 Smedsby, Botniahallen Femman A B C D resultat – stracktider
Juni 02.06 Degerträsk, Risberg stenbrott VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
09.06 Södra Vallgrund Femman A B C D resultat – stracktider
16.06 Höstves (Kalliolampi) VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
22.06 Österhankmo, Karika Femman A B C D resultat – stracktider
30.06 Gamla Hamn, Logsets område VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
Juli 07.07 Vörå, Norrvalla Femman A B C D resultat – stracktider
14.07 Långskäret, östra delen VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
21.07 Vassor Femman A B C D resultat – stracktider
28.07 Kvarkenträffen i orientering Solf Nationell +
motionsbanor
resultat – stracktider
29.07 Kvarkenträffen i orientering Malax Nationell +
motionsbanor
resultat – stracktider
30.07 Kvarkenträffen i orientering VaaSu Nationell +
motionsbanor
resultat – stracktider
Aug 04.08 Vattenverket VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
11.08 Solf, Långmossen Solf A B C D resultat – stracktider
18.08 Storberget, Gerby VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
25.08 Vörå, FSOM-terräng Femman A B C D resultat – stracktider
 Sept 01.09 Iskmo, FBK-huset VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
08.09 Kvevlax krossen Femman A B C D + natt resultat – stracktider
natt_res – natt_strack
15.09 Öjen, Snöavstjälpningsområdet VaaSu A B C D + natt resultat – stracktider
24.09 Larvvägen Femman A B C D resultat – stracktider
 Okt 01.10 Skjutbanecentrum VaaSu A B C D resultat – stracktider
Datum   Plats Arr Banor Resultat
April 15.04 Hietalahti,pienvenesatama VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
22.04 Sepänkylä, Koulukeskus Femman A B C D resultat – stracktider
29.04 Vaskiluoto VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
Maj 06.05 Österhankmo (Karika) Femman A B C D resultat – stracktider
12.05 Raippaluoto Femman Firmaliiga  ?
13.05 Vesilaitos VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
19.05 Österhankmo (Karika) Femman Firmaliiga  ?
20.05 Koivulahti, urheilukenttä Femman A B C D resultat – stracktider
27.05 Iskmo VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
Juni 03.06 Sepänkylä,Botniahalli Femman A B C D resultat – stracktider
09.06 Koivulahti Femman Firmaliiga  ?
10.06 Storberget, Gerby VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
17.06 Södra Vassor Femman A B C D resultat – stracktider
23.06 Kalliolampi VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
Juli 01.07 Raippaluoto Femman A B C D resultat – stracktider
08.07 Ampumaurheilukeskus VaaSu A B C D TR RR  ?
15.07 Vassor Femman A B C D resultat – stracktider
22.07 Vanha Satama VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
26.07 Sulva Solf IK A B C D resultat – stracktider
29.07 Merenkurkun rastipäivät VaaSu Nationell +
motionsbanor
resultat – stracktider
30.07 Merenkurkun rastipäivät Femman Nationell +
motionsbanor
resultat – stracktider
31.07 Merenkurkun rastipäivät Malax Nationell +
motionsbanor
resultat – stracktider
Aug 05.08 Larvintie Femman A B C D resultat – stracktider
12.08 Öjberget VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
19.08 Kuni (Bastuholmen) Femman A B C D resultat – stracktider
26.08 Kärklax VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
Sept 02.09 Vöyri, Norrvalla Femman A B C D resultat – stracktider
09.09 Öjen VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
16.09 Södra Vallgrund Femman A B C D resultat – stracktider
25.09 Metsäkallio VaaSu A B C D resultat – stracktider
Okt 02.10 Koivulahti Femman A B C D resultat – stracktider
Datum   Plats Arr Banor Resultat
April 16.04 Metsäkallio, hiihtostadion VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
23.04 Sepänkylä, Botniahalli Femman A B C D resultat – stracktider
29.04 Edvininpolku VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
Maj 07.05 Österhankmo (Karika) Femman A B C D resultat – stracktider
14.05 Vesilaitos VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
21.05 Koivulahti Femman A B C D resultat – stracktider
28.05 Öjberget VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
Juni 04.06 Vallgrund Femman A B C D resultat – stracktider
11.06 Storberget VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
17.06 Vassor Femman A B C D resultat – stracktider
25.06 Kalliolampi VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
Juli 02.07 Larvintie Femman A B C D resultat – stracktider
09.07 Långskäret VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
16.07 Södra Vassor Femman A B C D resultat – stracktider
23.07 Ampumaurheilukeskus VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
27.07 Vöyri, Norrvalla Femman A B C D resultat – stracktider
30.07 Merenkurkun rastipäivät Solf IK Nationell +
motionsbanor
resultat – stracktider
31.07 Merenkurkun rastipäivät Laihia Nationell +
motionsbanor
resultat – stracktider
Aug 01.08 Merenkurkun rastipäivät Femman Nationell +
motionsbanor
resultat – stracktider
06.08 Metsäkallio VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
13.08 Raippaluoto Femman A B C D resultat – stracktider
20.08 Rimal VaaSu A B C D resultat – stracktider
27.08 Kuni (Bastuholmen) Femman A B C D resultat – stracktider
Sept 03.09 Öjberget VaaSu A B C D resultat – stracktider
10.09 Vöyri Femman A B C D resultat – stracktider
19.09 Iskmo VaaSu A B C D resultat – stracktider
26.09 Koivulahti Femman A B C D resultat – stracktider
Okt 03.10 Metsäkallio VaaSu A B C D resultat
Datum   Plats Arr Banor Resultat
April 17.04 Vaskiluoto VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
24.04 Sepänkylä Femman A B C D resultat – stracktider
01.05 Edvininpolku VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
Maj 07.05 Österhankmo FL Femman A B C resultat – stracktider
08.05 Österhankmo Femman A B C D resultat – stracktider
15.05 Öjberget VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
21.05 Koivulahti FL Femman Partio resultat – stracktider
22.05 Koivulahti Femman A B C D resultat – stracktider
29.05 Storberget VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
Juni 03.06 Vallgrund FL Femman Viesti resultat – stracktider
05.06 Vallgrund Femman A B C D resultat – stracktider
12.06 Kalliolampi VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
18.06 Vassor Femman A B C D resultat – stracktider
26.06 Vesilaitos VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
Juli 03.07 Larven Femman A B C D resultat – stracktider
10.07 Öjberget VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
17.07 Södra Vassor Femman A B C D resultat – stracktider
24.07 Metsäkallio VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
28.07 Solf Solf IK A B C D resultat
31.07 MRP, Raippaluoto Femman Nationell +
motionsbanor
resultat – stracktider
Aug 01.08 MRP, Malax Malax IF Nationell +
motionsbanor
resultat – stracktider
02.08 MRP, Kärklax VaaSu Nationell +
motionsbanor
resultat – stracktider
07.08 Kärklax VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
14.08 Raippaluoto Femman A B C D resultat – stracktider
21.08 Långskäret VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
28.08 Kuni Femman A B C D resultat – stracktider
Sept 04.09 Inkelinmaa VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
11.09 Norrvalla Femman A B C D resultat – stracktider
20.09 Öjen VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
27.09 Mälsor Femman A B C D resultat – stracktider
Okt 04.10 Melaniemi VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
Datum   Plats Arr Banor Resultat
April 19.04 Teeriniemi VaaSu A B C D TR RR resultat
26.04 Sepänkylä Femman A B C D resultat – stracktider
03.05 Vaskiluoto VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
Maj 09.05 Storberget (Firmaliiga) VaaSu A B C resultat – stracktider
10.05 Koivulahti Femman A B C D resultat – stracktider
17.05 Öjberget VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
23.05 Vesilaitos (Firmaliiga partio) VaaSu Partio resultat – resultat_sammanlagt
24.05 Österhankmo Femman A B C D resultat – stracktider
31.05 Metsäkallio VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
Juni 06.06 Vaskiluoto (Firmaliiga viesti) VaaSu Viesti resultat – stracktider
resultat_totala
07.06 Kuni Femman A B C D resultat – stracktider
14.06 Edvininpolku VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
20.06 Södra Vassor Femman A B C D resultat
28.06 Ampumaurheilukeskus VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
Juli 05.07 Larvintie Femman A B C D resultat – stracktider
12.07 Långskäret VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
19.07 Vassor Femman A B C D resultat – stracktider
23.07 Sulva Solf K A B C D resultat – stracktider
Aug 02.08 Kalliolammet VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
09.08 Vanha Vaasa (Rauniot) Femman A B C D resultat – stracktider
16.08 Risö VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
23.08 Vöyri, Norrvalla Femman A B C D resultat – stracktider
30.08 Öjen VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
Sept 05.09 Vesilaitos VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
06.09 Vallgrund Femman A B C D resultat – stracktider
13.09 Öjberget VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
22.09 Koivulahti Femman A B C D resultat – stracktider

 

Datum   Plats Arr Banor Resultat
April 20.04 Hietalahti VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
27.04 Vaskiluoto VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
Maj 04.05 Botniahalli Femman A B C D resultat – stracktider
09.05 Koivulahti (firmaliiga) Femman A B C resultat – stracktider
11.05 Storberget VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
16.05 Österhankmo (firmaliiga) Femman Patrull resultat
18.05 Koivulahti Femman A B C D resultat – stracktider
25.05 Metsäkallio VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
Juni 01.06 Kuni Femman A B C D resultat
08.06 Edvininpolku VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
15.06 Österhankmo (Karika) Femman A B C D resultat – stracktider
21.06 Pilvilampi VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
29.06 Larvintie Femman A B C D resultat – stracktider
Juli 06.07 Vesilaitos VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
13.07 Koivulahti Femman A B C D resultat – stracktider
20.07 Österhankmo Femman A B C D TR RR resultat – stracktider
24.07 Vähäkyrö VaaSu A B C D resultat
Aug 03.08 Länsi -Långskäret VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
10.08 Vöyri Femman A B C D resultat – stracktider
17.08 Öjberget VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
24.08 Kuni (Bastuholmen) Femman A B C D resultat – stracktider
31.08 Öjen VaaSu A B C D TR RR resultat – stracktider
Sept 05.09 Södra-Vassor Femman ?
07.09 Vassorin kylä Femman ?
17.09 Ampumaurheilukeskus VaaSu ?
23.09 Långskäret VaaSu ?