Skärmträffsansvariga 2019

Femmans arrangörer, plats, banor och var vägvisning börjar.
Först nämnd är ansvarig – skaffa ersättare om du inte kan ställa upp.

To 4.4. Gamla Vasa, kyrkoruinerna
Köpmansgatan
Eija Blomqvist, Kaija Lähdekorpi, Mauri Lähdekorpi, Tomas Lundqvist, Kjell Enlund, Nina Strandberg
On 17.4. Storviken, Isolahden koulu
Korsning Gerbyvägen/Amerikagatan
Viljam Grahn, Christian Kronberg, Patrick Kronberg, Matias Grön, Carl-Oscar Granberg
To 2.5. Lålax, Vörå
Vöråvägen 654 ?
Henrik Lindgren, Annika Lindgren, Hanna Lindgren, Berit Tunis, Bengt Tunis
To 16.5. Smedsby, Botniahallen, World orienteering day
Korsning Karperövägen/Prostövägen
Jan-Anders Backlund, Marianne Backlund, Alva Backlund, Mika Lehtonen, Pia Lind, Susanna Finskas
Fr 31.5. Norrvalla, Vörå
Väg 718 ca 3 km norrut fr Vörå Centrum
Pernilla Tunis, Sabina Bäck, Torvald Haldin, Elisabeth Wik-Nylund, Jesper Bergström, Tina Bergström
To 13.6 Kärklax
E8 norrut 28 km fr Vasa
Peter Wik, Johanna Häggman, Tor-Leif Häggman, Britt-Marie Storlund, Eero Palomäki
To 27.6. Karika, Österhankmo
E8 norrut 14 km fr Vasa
Julia Järveläinen, Anders Bäckström, Sami Rokala, Kenneth Högholm, Tomas Jansson
To 11.7. Tuckor, Vörå
Korsning Vöråvägen/Kimovägen i Tuckor
Mikael Bäck, Jens Jern, Christian Holm, Johnny Örn, Jan Slotte
On 7.8 Södra Vallgrund
Korsning Sommarösundväg/Österändsväg
Marie Fred, Yvonne Wikström, Bodil Fred, Mikael Nordman, Pauli Räihä
To 22.8. Kvevlax, sportplan
E8 norrut 14 km fr Vasa
Jari Hautala, Mats Nygård, Andre Nygård, Lilly Hästö, Julia Hästö
To 5.9. Vassor, ungdomslokal OBS även nattorientering
E8 norrut 24 km från Vasa
Staffan Järn, Michael Torrkulla, Josefin Torrkulla, Niklas Ulfvens, Tomi Seppälä, Joakim Holmback, Hilma Holmback
To 19.9. Kondivor (Vörå, Andkil)
Rejpeltvägen/Torrkullvägens korsning
Stefan Strandberg, Staffan Tunis, Christoffer Granholm, Lucas Finskas, Henry Byskata
To 3.10. Dammbrunnen
Smedsbyvägen 16
Annika Strandberg, Eero Hakala, Joachim Hakala, Åsa Backman, Fredrik Backman